Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene értelmezni...

Körtemag kérdése:

Valaki segítene értelmezni Petőfinek az Úti levelek című művét?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptuk, hogy az Úti levelek alapján, annak benyomásai, hatási alapján kell megfesteni egy képet.

Sajnos sosem mentek nekem ezek a régi művek értelmezése. Olvasom a szöveget de nem értem, nem tudom összerakni, hogy mit akar mondani a költő.



2020. febr. 16. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ezt úgy hívják, hogy funkcionális analfabétizmus. Amikor ugyan valaki el tudja olvasni a szöveget de az értelmi képességei nem terjednek odáig, hogy meg is értse amit olvasott.


Gondolom az újabb művek értelmezése sem megy. Ne aggódj az osztályzat miatt, a gyári munkára, közmunkára mindig lesz igény.

2020. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most vagyok 12.-es egy elég jó hírű gimnáziumban és 4,8 as átlagom van. Nem hiszem, hogy véletlenül. Több országos versenyt is nyertem már művészetekből. A mai szövegekkel nincs bajom, de az ilyen régies nyelvezetű szövegeket vagy félreértelmezem, vagy nem értem meg a tartalmát. De ezzel nem csak én vagyok így hanem kb a mai generáció 50-60 % a. Az osztályból is többet írtak az osztálycsoportba, hogy ők sem értik, szóval szerintem nem vagyok egyedül ebben a témában. Amúgy meg ha funkciónál analfabéta lennék, akkor már a kérdést sem tudtam volna kiírni, legalábbis helyesen.
2020. febr. 16. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
muhahahahaha! Legalább a humorod jó!
2020. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, kérdező, hogy ha tényleg jó lennél, akkor legalább a HF kategóriát megkerested volna, és leírtad volna, mit nem értesz.

Így viszont gyanús a dolog.

2020. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!