Diszkrét matek a tantárgy.


"(a, b) · (c, d) = (ac - bd, ad + bc)"


Fenti képlet a két pont ábrázolása a síkban című résznél van, hogyan kell a két koordinátát összeszorozni.


Hogy lehet az, hogy 4 pozitív számot összeszorozva, negatív számot kapjunk?


Köszi


2020. febr. 18. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Komplex számok felépítésének nézz utána.
2020. febr. 18. 17:08
 2/5 A kérdező kommentje:

Utána néztem, de nem értem akkor se.

Főleg, hogy ott total máshogy számolnak, nem is van fent ez a képlet.

És így az eredmény is más.

2020. febr. 18. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval. A komplex számok lényegében valós számpárok: (a, b) - k. Ez az alaphalmaz, ezen definiálunk műveleteket.

Összeadás: (a, b) +(c, d) =(a+c, b+d)

Szorzás: (a, b) · (c, d) = (ac - bd, ad + bc) ez az amit írtál.

Na most: legyen nekünk a (0,1) = i.

Tetszőleges (a, b) komplex szám írható úgy, hogy (a, 0) + (b, 0)*(0,1) = a + b*i leegyszerűsítve. Azaz minden (a, 0) komplex szám megfeleltethető az a valós számnak, a műveletek ugyanúgy működnek.

Figyeld meg, hogy ekkor (0,1)*(0,1) = (-1,0), azaz i^2 = - 1.

Ez az egész a komplex számok felépítéséről szól és a szorzás ezen definíciója mellett működnek a dolgok: (a, b)*(c, d)

(a+bi)*(c+di) = ac + adi + cbi + bdi^2 = (ac - bd) + (ad + bc) *i = (ac-bd, ad + bd).

2020. febr. 18. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Az esetleges elírásokért bocsi.
2020. febr. 18. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2020. febr. 19. 08:16