2105as kérdése:

Az alábbi exponenciális egyenletet, hogy kellene megoldani?


3600*0,854^x = 900

x>0


2020. febr. 23. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

0,854^x=1/4

lg(0,854^x)=lg(0,25)

xlg0,854=lg0,25

x=lg0,25/lg0,854=8,784

2020. febr. 23. 19:44
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, viszont logaritmus nélkül is meglehet oldani ?
2020. febr. 23. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg, de csak bonyolultabban. Például Newton-iterációval; veszed a [8;9] intervallumot, és ezt felezgeted, ameddig jólesik. Ezzel is csak közelítő eredményt tudsz kiizzadni.
2020. febr. 23. 20:16