[link]
2020. márc. 5. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a számlálóban emeld ki x-et!

A másodiknál először ábrázold négyzetgyök nélkül, utána már mennie kell.

2020. márc. 5. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:

1) a nevező nem 0, ezért x nem 3

h(x)=(x^2-3x)/(x-3)=x(x-3)/x-3)=x

A grafikon az y=x egyenes, amelyen a (3;3) pontban üres karika van.


2)

Ha x nemnegatív, akkor i(x)=sqrt(x). Ennek grafikonját ismered.(?)

Ha x negatív, akkor i(x)=sqrt(-x), ennek grafikonja az előző grafikon y-tengelyre vonatkozó tükörképe.

2020. márc. 5. 15:31