két metánnal töltött gáztartályt vékony csapos cső köt öszze 20 Celsius hőmérsékleten az egyik 17 liters tartályban a nyomás 450 torr,másik 19,85 liters tartályban 680 torr ,mekkora lesz a rendszerben a gáznyomás ha a csapot megnyitjuk és a hőmérsékletet 85 c fokra emeljük

#sztöhiometria #számolás gáztörvény
2020. márc. 7. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Adatok :

t = 20C = 293K

p1 = 450 torr = 59994,9 Pa

p2 = 680 torr = 90589,6 Pa

V1 = 17l = 17dm3 = 0,017 m3

R = 8,314 J(K*mol)

p3 = ?

p*V = n*R*T

n = P*V / R*T

És így tovább, megkapod az anyagmennyiséget utánna kihozod az egyenletet p-re és onnantól már ki lehet számolni a gáznyomást.

2020. márc. 7. 19:29