Hatek házi, segítene valaki?

Egy körhöz eg P külső pontból húzott szlő a kört olyan pontokban metszi, hogy a P-hez közelebbi metszéspont 10 cm-rel kisebb, a távolabbi 10 cm-rel nagyobb távolságra van a P-től, mint P-t a kör középpontjától összekötő szakasz hossza. Mekkora a kör sugara?

2020. márc. 18. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szelő szeletek szorzatára vonatkozó tétel.

[link]


(OP+10)(OP-10)=OP^2-r^2

OP^2-100=OP^2-r2

r=10

2020. márc. 18. 14:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Én más féle módon csináltam meg, de azért köszi!
2020. márc. 19. 08:39