Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a trombocita aktiváló és...

Mik a trombocita aktiváló és trombocita aggregáló faktorok?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem már erre a kérdésre a választ, de nem találtam.

Azt tudom hogy az aktiváló az értelemszerűen aktiválja a megtapadt trombocitákat a véralvadás során, és az aggregáló faktorok pedig az összetapadást segítik. De azt nem tudom pontosan mik ezek.

Ha valaki tudja, légyszi írja már le nekem, fontos lenne.



2020. márc. 18. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nem biokémiát tanulsz? :)
2020. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: köszi de ez volt az első amit beírtam :D

Második: ahogy mondod :D

2020. márc. 18. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:

a trombocita aggregáció tulajdonképpen a véralvadás -> tehát itt véralvadási faktorokról van szó

13 véralvadási faktort ismerünk, ilyen pl a protrombin, kalcium

trombocita aktiváló faktorok alatt gondolom arról van szó hogy mi aktiválja őket, hogy elkezdődjön a véralvadás

Most így hirtelen konkrét anyag nem jut eszembe, csupán az hogy mi is történik: lesz egy seb, tehát sérül az érfal. Tulajdonképpen ez a sérülés az oka annak hogy beindul a véralvadás folyamata😁

2020. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Nekünk trombocita aktivátorként a trombin, tromboxán a2 , paf, adrenalin és adp van írva.

2020. márc. 19. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!