Hogy kell ezt a feladatot megoldani?

[link] nem értem.
2020. márc. 21. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Két algebrai kifejezés egynemű, hogyha bennük ugyanazok a változók (amik általában betűk, de bármilyen szimbólum is lehet, például négyzet, szivecske, stb.) vannak, és a változók között ugyanazok a műveletek vannak, illetve ekvivalens átalakításokkal az egyik a másikká alakítható, és csak a konstans szorzóban (az adott számban) térnek el egymástól.


Például a 3a és az 5a egynemű kifejezések, mivel mindkettőben a van. A 3a és az 5b nem egyneműek, mivel különböznek a változók, ezeket különneműeknek nevezzük. A 7ab és a 10ab is egynemű kifejezések, és ezek a 6ba-val is egyneműek, mivel a szorzótényezők felcserélhetőek, így ab=ba. A 8x/y és a 16x/y is egyneműek, de a -3y/x nem egynemű az előzőekkel, mivel az osztásban részt vevő számok nem cserélhetőek fel úgy, hogy az eredmény ne változzon.


Másik megfogalmazásban akkor egynemű két kifejezés, hogyha hányadosuk konstans, például ha a 6a-t elosztjuk a 3a-val, akkor

(6a)/(3a) = egyszerűsíthetünk a-val = 6/3 = 2 lesz az eredmény, ez egy konstans, tehát a 6a és a 3a egyneműek.


Röviden: neked csak annyi a dolgod, hogy a megadott kifejezéseket számokkal kell szoroznod. Például az x^2*y-nal egyneműek a 2x^2*y, a 3x^2*y, és így tovább. Ugyanezt meg tudod csinálni az összes többivel is.

2020. márc. 21. 11:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. márc. 21. 12:00