Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segitene nekem, többi...

Milán45 kérdése:

Valaki segitene nekem, többi lent?

Figyelt kérdés
Fogalmazz meg egy hivatalos levelet,amelyben kegyelmet kérsz Mikes Kelemen számára Mária Terézia magyar királynőtől

2020. márc. 24. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvárom a zöld kezet, ha megfelel a levél. Sokan elfelejtik megnyomni, csak kérni tudnak.


Királynőm!


Kéréssel fordulék önhöz, melyben hőn szeretett Mikes Kelemenünk életéért esedezem felségednél! Az életéért, mely most sanyarú, a száműzetés keserű kenyerét eszi távoli országban. Tudom, a „Ex Turcia non est redemptio!" értelmében nincs szívének kapu, mely visszaengedné hőn szeretett hazájába, de vérünket adnánk felségednek, ha megenyhülne irányába szíve.

Minden, mi bűn, ha máskor nem, az ítélet napján megbocsáttatik, de nem csak az Úr gyakorolhat bűnbocsánatot, ezért esedezünk, térdre borulva kérjük, fogadja főhajtásunk és ha nem is tevé semmissé bűnét, mérsékelje a büntetést, melyet önkéntesen vett saját fejére. Ha országon belül tölthetné toronyba zárva idejét, mit vétke rá rótt, az számára a szabadság édes érzésével érne fel.


Válaszát esdekve várja egy hű szolgája, ki szívén viseli Mikes Kelemen sorát.

2020. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!