Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az áramforrás feszültsége...

Az áramforrás feszültsége 100V. Egy 15Ohm és egy 25Ohm ellenállású fogyasztót sorosan kapcsolunk az áramforrásra. Mekkora az egyes fogyasztókon eső feszültség?

Figyelt kérdés
Remélem tudtok segíteni, mert sajnos nem értem, hogy lehet ebből kiszámolni a fogyasztók feszültségét.

2020. márc. 26. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A tankönyvedben, vagy a Sulinet digtális tudásbázisban a soros kapcsolás jellemzőit kellene tanulmányoznod. Mivel nagyon, de nagyon rendes vagyok, leírom neked.

1. Az áramerősség minden fogyasztón egyenlő, azaz I1 = I2 = I3 = ...

2. Az egyes fogyasztókon mért feszültség összege egyenlő az áramforrás feszültségével, azaz U = U1 + U2 + U3 + ...

3. Az árakkör ellenállása az egyes fogyasztók ellenállásának összege, azaz R = R1 + R2 + R3 + ...

Ezeken kívül ismerned kellene az elektromos ellenállás képletét: R = U / I

.

Megoldás:

1. Számítsd ki az árakmör ellenállását, ami alapján

2. számold ki az áramerősséget (I = U / R), majd

3. számold ki az egyes fogyasztókon mérhető feszültséget! (U1 = R1 * I, U2 = R2 * I)

2020. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam a könyvben, de azért köszi!👍👍👍
2020. márc. 26. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Az feszültségesés a sorosan kapcsolt ellenállásokkal arányos, azaz 150/400= o,375. Vagyis a 150ohmos ellenálláson 37,5 V, a 250 ohmoson 62,5 V a feszültségesés.
2020. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!