Ezeknek az egyenleteknek a megoldása kéne2020. márc. 26. 12:08
1/4 anonim válasza:
sqrt(x)=6-x, x>=0 és 6-x>=0, azaz x<=6
Mindkét oldalt négyzetre emeled.
x=36-12x+x^2
x^2-13x+36=0
x1= 9 vagy x2=4. A 9 nem megoldás.
A másik egyenletet ugyanígy oldd meg!
2/4 A kérdező kommentje:
köszi most már fanod vagyok!xd
2020. márc. 26. 12:58
3/4 anonim válasza:
Amúgy nem muszáj négyzetre emelned, elég ha x-re másodfokú helyett sqrt(x)-re tekinted másodfokúnak! Természetesen ekkor is kapsz ún. hamis gyököt.
4/4 A kérdező kommentje:
Azta, hu még ha érteném is amit ideírtál. De biztos úgy van, ahogy mondod :)
2020. márc. 26. 14:33