1, Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 10. Ha a számjegyeket felcseréljük,

akkor 72- vel kisebb számot kapunk. Melyik ez a kétjegyű szám?

2, Csaba és Tibor együtt kezdenek egy munkához. Tibor egyedül 12 óra alatt.

Csaba 16 óra alatt végezne a munkával.

a, Mennyi idő alatt végeznének együtt?

b, Csabának 4 óra munka után el kell mennie, így Tibor egyedül fejezi be a

munkát. Hány ótát kell még dolgoznia?

3, Két tanya van 12 km- re egymástól. Bálint délután 1 órakor indul A faluból B

faluba2 km /h sebességgel, majd 4 órakor barátja Gábor B faluból A felé 4

km/h sebességgel.

a, Mikor találkoznak?

b, Ki mennyi utat tesz meg a találkozásukig?



2020. márc. 26. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
1.) 91
2020. márc. 26. 16:50
 2/5 anonim ***** válasza:

3.) a) 5 órakor.

3.) b) Bálint 8 km-t, Gábor 4 km-t.

2020. márc. 26. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:

2.) a) 13 óra 42 perc és 51,444 másodperc alatt.

2.) b) 5 órát.

2020. márc. 26. 17:04
 4/5 anonim válasza:

Én simán megcsinálnám 5 perc alatt az egészet!

F

2020. márc. 26. 17:37
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

1; x+y=10, 10x+y-72=10y+x

2; \frac{x}{12}+\frac{x}{16}=1

3; vt+u(t-3)=s

2020. márc. 27. 08:29