Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene fizikában?

Valaki segítene fizikában?

Figyelt kérdés

Egy vándor 12 kg terhet visz a vállán. A terhelt egy vízszintesen tartott bot egyik végére akasztotta, míg a bot közepét vállával alátámasztotta. A bot másik végét kezében fogja.

Mekkora erővel nyomja a bot a vándor vállát? Mekkora lenne a vállát nyomóerő ha a botot a vállán a teher felüli egyharmad hosszabban támasztanak alá?



2020. márc. 31. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

erre van egy nagyon jó kis képlet a fizika könyvedben. Nem akarok túl sokat segíteni hogy tudj egy kicsit gondolkozni, ezért csak megpróbállak rávezetni..

ha van egy bot ami vízszintes az ember hátán akkor egyértelműen mind a két oldalán ugyan olyan súlynak kell lennie, mint egy mérlegen. tehát a bot a vállát 2*12kg-vel nyomja (plusz a bot súlya de azt ebben az esetben nem vesszük számításba) ez után helyettesíts be abba a képletbe. (Newton bácsi egyik képlete ha ez segít)

2020. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És abba nem gondoltál bele, hogy ha meg is néztem mindent egyszerűen nem megy?? Manapság ha kér az ember segítséget így bánnak vele, de pont nem érdekel. Csak szeretném veled közölni hogy köszi a "segítséget", nagyon nagy lelkű vagy ^^:))
2020. ápr. 1. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak gyakorlással lehet megérteni, ha megcsinaltatod mással a feladatot nem fogod megtanulni. Én is sokáig ezt csináltam és most egyetemen szívok vele hogy az alapokat es a gondolkodás menetet elbicceltem
2020. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező te mekkora hülye vagy. Anyázás helyett inkább olvasd el mit írt az első, mert a feladat legnehezebb részét konkrétan leírta neked. A 80%át a feladatnak elmondta neked. Te köszönet helyett nyavalyogsz és beszólogatsz. Szerinted gondold át a hozzáállásod.


Az egyetlen ami hiányzik F=m*a, ahol most a=g.


Többiek: szerintem erre a kérdésre már nem kell több választ beküldenünk.

2020. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!