Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás írás? (többi lent)

Xdxdxlollollol kérdése:

Fogalmazás írás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudna valaki segíteni fogalamazást írní nekem ezzel a címmel " Az emberek kénytelenek átköltözni a Marsra, viszont az utolsó ember elfelejti lekapcsolni az egyik robotot. "?!

#Mars #etika #fogalmazás #Emberek és a robotok
2020. márc. 31. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, te már a Marson születtél.

Tényleg semmit nem mond neked ez a mondat?

2020. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Angolul?
2020. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Csak kíváncsi voltam van-e valakinek valami jó ötlete! *-*

2020. márc. 31. 18:30
 4/9 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Magyarul :)

2020. márc. 31. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fogalmazás kell? Sima ,,mese" írás?


Azt könnyű. Pár sci-fi-t gondolom te is láttál már.


Teszem fel a légszennyezés, folyók szennyezettsége, stb miatt 5695-ben az emberiség új otthon után néz. Ami a Mars, mert közel van, a terraformálása meg már rég tervben van. Elmennek. Egy robot meg még működőképes marad. Legyen az mondjuk egy háztartási robot (ami gyerekre vigyáz, főz, mos, kutyát sétáltat, stb). Attól még hogy a ,,családja" nincs ott, a programja tovább fut. Továbbra is csinál ebédet, takarít, stb. Viszont ezt nem tudja sokáig csinálni, mert mivel nincs ember, kit szolgáljon, az egész léte értelmetlen. Így elmegy embereket keresni. Itt be lehetne mutatni, hogy milyen a föld miután az emberek eltűntek. Valami adatbázisból kihalássza, hogy a Marson van mindenki. S valahogy fejezd be na... :D Ebből én kisregényt tudnék írni. :D


Meg hogy legyen kicsit tudományosabb, belefoglalhatnád akár azt is, hogy közel kétszer olyan hosszú egy földi év, mint egy marai. ( https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1.. ) (ha már pont Mars-os példát írtam :D )

2020. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
marai helyett marsi...
2020. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. márc. 31. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a címet te találtad ki vagy adták? Azért kérdezem, mert ez címnek eleve rossz: Túl hosszú és összetett. Inkább olyat tudnék elképzelni, hogy "Az ember, aki nem kapcsolta le" vagy "A bekapcsolva felejtett robot". Nem feltétlenül kell kiderülnie a címből, hogy miről fog szólni fogalmazás, az majd a bevezetőben kiderül.
2020. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Adták!
2020. ápr. 1. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!