Melyik az a kétjegyű szám, amelyben a számjegyek összege 9, és amelyből kivonva a számjegyek felcserélésével kapott számot 45-öt kapunk?


2020. ápr. 1. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 ezek a lehetséges számok


A 45 kiesik, az a célpont. 72 a megfejtés. 72-27=45

2020. ápr. 1. 13:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelölje a két számjegyet a és b, a kétjegyű szám ekkor 10a+b.


A feladat szövegében szereplő állításoknak megfelelő egyenletek:

a+b=9

10a+b-(a+10b)=45


Két egyenlet, két ismeretlen, csak ki kell fejezni az elsőből a-t vagy b-t és behelyettesíteni a másodikba.

2020. ápr. 1. 15:41