Máaodfokú egyenlőtlenségekbe van valakinek ötlete ehez a feladathoz?


1. X²+2x+3>0

2. (Gyök alatt 2x-1)+(Gyök alatt x-1) =5


2020. ápr. 3. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van.
2020. ápr. 3. 13:05
 2/3 anonim ***** válasza:

1)

[link]

a) Megoldod a megfelő másodfokú egyenletet!

b) A zérushelyek birtokában ábrázaolod a megfelelő függvény.

c) Megynézed, hogy a függvény hol van az x-tengely "fölött".


2) Ez egy négyzetgyökös egyenlet.

sqrt(2x-1)+sqrt(x-1)=5


a) Megnézed az éetelmezési tartományát az egyenletben szereplő kifejezéseknek.

2x-1>=0 => x>=1/2

x-1>=0 => x>=1


b) Ha lehet, akkor eléred, hogy az egyik oldalon egy gökös kifejezés legyen.

sqrt(2x-1)=5-sqrt(x-1)


c) Az egyenlet mindhét oldalát négyzetre emeled. Hamis megoldás ereményezhet! (két tagú kifejezés négyzete)

2x-1=25-10sqrt(x-1)+x-1


d)Ekvivalens átalakítások

10sqrt(x-1)=25-x


e)Értékkészlet vizsgálat

25-xy

2020. ápr. 3. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott tarottam , hogy

e) Értékkészlet vizsgálat

25-x>=0 => 25>=0


e) Mindkét oldalt négyzetre emeled.

...

2020. ápr. 3. 14:18