Igazolja, hogy egy ha háromszög szögeire igaz a következő összefüggés akkor az egy derékszögű, vagy egyenlő szárú háromszög: sin(alpha):sin(beta)=cos(gamma+alpha):cos(gamma+alpha)

2020. ápr. 6. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

sin(alfa)/sin(béta)=1

sin(alfa)=sin(béta)


alfa=béta vagy alfa=180°-béta (Ez nem lehet.)

Szerintem nem ez volt a feladat.

2020. ápr. 6. 12:00
 2/5 A kérdező kommentje:
sin(alpha):sin(beta)=cos(gamma+alpha):cos(gamma+beta**)
2020. ápr. 6. 12:39
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 igaz a második alpha helyén beta van.
2020. ápr. 6. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:

sin(alpha):sin(beta)=cos(gamma+alpha):cos(gamma+beta)

sin(alpha):sin(beta)=cos(180°-béta):cos(180°-alfa)

sin(alpha):sin(beta)=-cos(béta):(-cos(alfa))

sin(alpha):sin(beta)=cos(béta):cos(alfa)

sin(alpha)*cos(alfa)-sin(béta*cos(béta)=0

sin(alfa-béta)=0

alfa-béta=k*360° vagy alfa-béta=180°+k*360°

2020. ápr. 6. 12:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. ápr. 6. 12:58