Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az európai felvilágosodás....

Az európai felvilágosodás. Miket tudnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Jó reggelt vagy delet nem tudom!

Szóval nekem kéne 10 kérdés az európai felvilágosodásról... Igazából ezt a feladatot kaptuk, hogy mi állítsunk össze egy témazárót erről, és én a magyarórákon amit kell csak olvasok, csak nem tudom, hogy mit, mivel egyáltalán nem fog meg az egész. Így meg se tudom mondani, hogy miről szól ez az egész. Ráadásul mostanában ugyebár órák sincsenek, hanem csak mellékelnek egy szövegrészletet valami műből, hogy olvassuk el. Hát nagyon tanácstalan vagyok most igazából, el sem tudom kezdeni a feladatot, de itt van olyan aki esetleg ért a dologhoz és ide bökne egy két kérdést? Csak az aki tudja is, mert nem kell hogy utána olvassatok, nézzetek, de ha mégis ezt teszitek, akkor inkább küldjétek kérlek a linket, ne te keresgélj majd megteszem legalább azt én.<3

Ha írsz valamit, ha nem köszi, hogy legalább elolvastad.



#Európa #magyar #felvilágosodás #17-18. század #európai felvilágosodás
2020. ápr. 7. 12:38
 1/2 anonim válasza:

Időben elhelyezni, tehát mikor volt?

Mik a felvilágosodás legfőbb vonásai?

Mi a felvilágosodás szellemi és történelmi gyökere, magyarán miert alakulhatott ki? (Vallástól való elfordulás, természettudományos kisérletek, racionális gondolkodásmód...stb)

Milyen eltérések és sajátosságok vannak a magyar felvilágosodásban az európaihoz mérten?

Kik a magyar felvilágosodás képviselői?

Rákérdezni a legjelentősebb művekre...


Ennyi jut eszembe. Sok sikert!

2020. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tetszik a feladat, mert okosat kérdezni az tud, aki legalább nagyjából érti, miről van szó. A lényeg éppen ez, nagyjából értsd, miről szól ez a mozgalom, amely igen jelentős a kultúratörténetben. Ha beírod a keresődbe, hogy felvilágosodás, egészen biztosan kapsz olyan találatokat, amelyekből tájékozódhatsz. Talán a tankönyveid is segítenek. Ha mi írunk kérdéseket, azzal nem leszel okosabb.
2020. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!