Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem! A víz molekularácsi...

Nem értem! A víz molekularácsis? Tudnátok írni nekem atimrácso és molekularácsos anyagokat! Lécci jó sokat! Nagyin hálás lennék érteo

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 14:17
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
66%

A víz nem elem, hanem hidrogénből és oxigénből álló vegyület, molekula.


Így elemi atomrácsos nemigen lehet.


Plusz a molekularácsának összetartó ereje nem is kovalens vagy fémes kötés, még csak nem is ionrács, hanem Van der Waals kötés.


Gyémánt: kovalens kötéses atomrács.

Vas: fémes kötéses atomrács. Vigyázat, tök más, mint a kovalens. Itt a vegyértékelektronok az egész rácsban szabadon kóricálnak.

Konyhasó: ionrács

Van der Waals: mint fent: vízjég

2020. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De úgx van, higy a molekularácsis anyagik nrm vezetik az elektromos áramot de avíz vezeti én úgy tudom szval ezt mist nem értem
2020. ápr. 9. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
A desztillált víz mennyire vezeti az áramot?
2020. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Hát a tiszta vízjég nem éppen jó áramvezető.
2020. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!