ApollóniaBeni kérdése:

A balsafa a legkönnyebb fafajta: 100cm3 -nek tömege 12g. Mennyi a balsafa sűrűsége?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kg/m3 a sűrűség mértékegysége. Négy alapművelet megy?
2020. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia köszi a gyors választ!

megy a négy alapművelet remélhetőleg de hajnalig le kell adnom a fizika beadandót esti érettségire járok. ezen kívűl még 50 kérdés van de az oldal fél óránként egyet enged feltenni amire most jöttem rá. van más dolg is amire ma éjfélig van határidő és már azt se tudom lassan hogy hol vagyok.

2020. ápr. 9. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizika érettségire készülsz és egy nyamvadt sűrűséget nem tudsz kiszámolni???

Ez már a vég... Már elnézést..

2020. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
0,12 g/cm3 lesz ugye?
2020. ápr. 9. 21:32
 5/7 A kérdező kommentje:
nem 10 dik osztályba járok esti érettségire mellette pedig dolgozom mert nincs aki mellettem álljon és egyedül nevelem a másfél éves fiamat,mert elhagyott az apja. De korona vírus miatt megszűnt a munkahelyem és bezárt a bölcsöde de köszi az érdeklődést. :)
2020. ápr. 9. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megvan a maga baja, és már elnézést a tiéd ugyanúgy nem érdekel senkit, mint az enyém téged (pedig bőven lenne miről panaszkodni). Ez a "fórum" nem erre van kitalálva, legalábbis ez a szekció.


A sűrűség kiszámítása: [link]

kb ~5 másodperc volt, nem kell fél órát rá várni, hogy más megtegye neked. Az egyetlen dolog, amit sokan elrontanak, hogy SI mértékegységeket kell használni (m^3,kg jelen esetben). Vagyis előbb kg-ot kell csinálni a g-ból és m^3 a cm^3-ből. Ezutóbbi esetén figyelni kell (sajnos ez is előfordul): a térfogat egy három dimenziós mennyiség. cm^3-ből dm^3-be ezért nem 10, hanem 10^3 a váltás.


Ha ennyire nem megy a fizika, nem igazán tudom hogy fog sikerülni az érettségi, de sok sikert kívánok minden esetre.

2020. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dellfil ***** válasza:

Igen, 0,12 g/cm^3. Azaz egységnyi(!) térfogat tömege.


dellfil

2020. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!