Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Informatikából ezt a feladatot...

Idaide kérdése:

Informatikából ezt a feladatot kaptuk és nem nagyon tudok belekezdeni? 2;Írjon programot, amely a felhasználó által adott 10 szám közül a 3-mal oszthatóak átlagát adja vissza!?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 10. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Rendben!? És mit szeretnél tőlünk!?
2020. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

HA osztható 3-mal, AKKOR (add hozzá az összeghez, majd növeld a számlálót 1-gyel).


Az elején az összeget és a számlálót 0-ra inicializálod, ezt beteszed a megfelelő ciklusba (ami végig megy a 10 számon), a végén meg már csak annyi kell, hogy az összeget elosztod a számlálóval, ha az nem 0 (ha meg 0, akkor figyelmezteted a felhasználód, hogy az átlag nem létezik).


Ez így érthető? Be tudod fejezni vagy még jobban formalizálni? (Igen, tudom, hogy egyelőre nagyon pongyolán írtam le az algoritmust.)

2020. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

VALA KETTŐS beírt_szám, igaz_szumma=0.0, átlag=0.0;

VALA CSORBÍTATLAN_EGÉSZ igaz_db;


FORDUL KÖRBE (10-szer) AZ i {

-- BEKÉRI: beírt_szám;


-- LENNI VAN (beírt_szám/3) EGYENLŐ 0, TÖRTÉNNI {

-- -- igaz_db = igaz_darab+1;

-- -- igaz_szumma = igaz_szumma + beírt_szám;

-- }


-- LENNI VAN igaz_szumma NAGYOBB_MINT 0, TÖRTÉNNI {

-- -- átlag = igaz_szumma/igaz_darab;

-- }

}


KIPAKOLJA: "A 3-mal osztható számok átlaga: " + átlag;


---


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2020. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Életmentőek voltak! :D
2020. ápr. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!