Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kutatási tervnél mit írjak a...

Kutatási tervnél mit írjak a kutatás eszközéhez, a kvantitatív és kvalitatív elemzéshez, a pénzügyi és ütemtervhez valamint a ajánláshoz, pubilkáláshoz?

Figyelt kérdés
pdf-es könyvet is linkelhettek, de nem találtam használhatót a neten. Idősekről írnék és a terápiás foglalkozások rájuk gyakorolt hatásaikról.

2020. ápr. 10. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Kutatás eszköze --> emberekkel személyes kontaktus? Vagy elkéred anonim módon az adatokat egy terapeutától? Egy kérdőívet fogsz velük kitöltetni? Hogyan tervezed megvalósítani az elképzelésedet?

Kvantitatív és kvalitatív elemzés --> PONTOSAN mit szeretnél mérni (milyen hatásokat)? Milyen eredményre számítasz (ha van pre-kísérlet). Milyen összefüggéseket vizsgálsz?

Pénzügyi és ütemterv: ... hogyan tervezed a kísérletet, melyik hónapban mit csinálsz (nem kell hónapokra felosztani, de több pontba fejtsd ki, hogy mikor mi jönne). Pénzügyi dolgokat neked kell tudnod.

Ajánlás és publikálás? Tehetsz egy ígéretet, miszerint az eredményeket publikálni fogod, de nem egészen értem mit akarsz.

2020. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

amiket felsoroltam, azokat kell kidolgozni a választott téma szerint, amúgy a kezdő demenciáról és a terápiás foglalkozások pozitív hatásairól írnék. Igen, kérdőívet töltetnék ki velük valamint bevinnék megfigyelést is.

Igazából azt szeretném mérni, hogy a foglalkozások kire milyen hatással van. Úgy gondolom,hogy pl.: az egészségügyi állapot romlása nagyban befolyásolja a foglalkozásokon való részvétel minőségét.

a pénzügyhöz és a publikáláshoz nem tudom,mit írhatnék...

2020. ápr. 10. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Pénzügy: Valahogy el kell juttatni a kérdőíveket a kitöltőkhöz, nem? Ha nyomtatva teszed ezt meg, akkor nyomtatási költség, postázási költség (vagy benzinköltség, ha személyesen viszed), stb., ilyenekre kell gondolni. Vagy pl. megkérsz rá egy közvetítő személyt, aki kitölteti a kérdőívet neked és a fáradtságait x összeggel tervezed honorálni. Vagy ha szakértőt tervezel meginterjúvolni, akkor lehet, hogy ő cserébe kérni fog valamit az idejéért.
2020. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!