Bladeati89 kérdése:

Egy kis matek! Varjú, karó, számolás?


Van X számú varjú és Y számú karó.

Ha a varjúk egyessével szállnak rá a karóra, akkor egy varjúnak nem marad karó.

Ha viszont a karóra kettesével szállnak, akkor egy karó kimarad.


Mennyi X (varjú) és mennyi Y (karó)?



2020. ápr. 11. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

X-1 = Y mert 1 varjúnak nem marad karó.

2*(Y-1)=X, mert Y-1 karón elfér 2-2 varjú.


2*(Y-1)=Y+1

2Y-2 = Y+1

Y = 3


3 karó és 4 varjú.


Egyenlet nélkül:

2. mondat szerint páros számú varjú van és az első szerint eggyel kevesebb karó.

2 varjú 1 karó --> nem jó

4 varjú 3 karó --> jó

6 varjú 5 karó --> már 2 üres karó, tehát tovább nem kell nézni, nem lesz újabb megoldás, csak a (3,4)

2020. ápr. 11. 21:29
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

A karók száma n, a varjúké/varjaké n+1.

(n+1)/2 = n-1

n+1 = 2n - 2 / -n+2

3 = n

2020. ápr. 12. 16:30