Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért tartották fontosnak a...

A 24 kisfarkas kérdése:

Miért tartották fontosnak a résztvevő országok a kisantant megalakulását?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezt a kérdést hogyan válaszolhatnám meg? Nem igazán értem :/

Köszönöm ha segítetek!!


[link]



2020. ápr. 12. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az hármas antant (N-B., Franciao., Oroszo.) azért volt fontos, hogy hatalmi ellensúlyt képezhessenek Németország, az Osztrák-magyar Monarchia és Olaszország 1882.évi hármas szövegsége ellen.
2020. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A*
2020. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én itt arra gondolok, hogy Magyarországot kordában tudják tartani, azért akkor amikor elcsatolták az ország 2/3-át gondolhatod, hogy nem volt békés a helyzet, illetve minden ember szemében a revízió állt és ezt tudták a nagyhatalmak. Ezért tartották fontosnak a kisantant létrehozását, hogy Magyarország bárminemű törekvéseit visszaszorítsák anélkül, hogy a nagyhatalmaknak bele kellene szólni a dolgokba.
2020. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, én a hármas antantra gondoltam.


Itt a kisantant: [link]

2020. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cél eredetileg is az volt, hogy Magyarországot ellehetetlenítsék a katonai visszavágástól, de ha valamely módon (főleg IV. Károly visszatérése, puccskísérletei miatt látták szükségesnek) hazánk kezdeményezte volna a katonai visszavágást, akkor gyorsan és hatékonyan, minden irányból együttműködve tudják megszállni az országot, mint 18-19-ben.
2020. ápr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!