Pl :

a2: 3

a5:60

akkor az a3 = 60/3

Ezt nem értem... ebből,hogy jön ki a 3. eleme :(


2020. ápr. 14. 11:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Ha pl a 3. és 5. lenne meg akkor ha elosztom.

az 5. elemet a 3.al akkor a 2. elemet fogom megkapni?

2020. ápr. 14. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:

3=a1*q

60=a1*q^4

-----------

Elosztod egymással két egyenletet.

q^3=20


Innen megy?


A kérdésedet nem értem.

2020. ápr. 14. 11:07
 3/8 A kérdező kommentje:

Ohhh így világos :D összevolltam zavarodva, de így oké, köszönöm :D

és ha pl a 7.tagom van meg és a 3 akkor is ugyan ez?

a3: 10 a1 * qˇ3

a7: 80 a1 * qˇ6


qˇ3 = 8

q = 2

2020. ápr. 14. 11:17
 4/8 A kérdező kommentje:

7.tagom van meg és a 3 akkor is ugyan ez?


a3: 10 a1 * qˇ3


a7: 80 a1 * qˇ6



qˇ3 = 8


q = 2


az a1-et meg így kapom meg, jól számolom igaz?


10 = a1 * 2ˇ3

10 = a1 * 8

a1 = 1.25

2020. ápr. 14. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van!
2020. ápr. 14. 11:52
 6/8 A kérdező kommentje:
:D most boldog vagyok :D
2020. ápr. 14. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért aztán én is.
2020. ápr. 14. 13:32
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem mindenki nevében megköszönhetem az itteni segítségét, látom sokat válaszol
2020. ápr. 14. 13:34