A : egy 3 és egy 4 cm sugarú kör középpontjainak távolsága 5 cm. Mekkora a két kör közös részének kerülete, területe?

B: Egy körlemezből kivágható maximális területű szabályos 5szög oldala 2cm. Mekkora a hulladék és hány százaléka ez a körlemez területének?
2020. ápr. 15. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A: Két körszelet területének összege a keresett terület.


[link]

Az első jellemzői:

r1=3

[link]

3^2=h1*5

h1=9/5

cos(alfa/2)=9/5/3=3/5 => alfa = 106,26°


A második jellemzői:

r2=4

h2=5-9/5=16/5

cos(béta/2)= 16/5/4=4/5 => béta = 73,74°

2020. ápr. 15. 14:12
 2/3 anonim ***** válasza:

b:

[link]

sin36°=1/r

r=1/sin36°=1,7

T=5*r^2*sin72°/2=8,1

To=r^2*Pi=9,1

Th=T-To=1

Th/To*100=11%

2020. ápr. 15. 14:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙏
2020. ápr. 15. 17:52