CS goodlike kérdése:

Valaki megoldani ezeket? 3 (x-3) +2 (x-2) =2 7 (a-5) =4a-23


#től már új egyenlet
2020. ápr. 15. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

3(x−3)+2(x−2)=2

(3)(x)+(3)(−3)+(2)(x)+(2)(−2)=2

3x+−9+2x+−4=2

(3x+2x)+(−9+−4)=2

5x+−13=2

5x−13=2

5x−13+13=2+13

5x=15

x=3

---------------------------------

7(a−5)=4a−23

(7)(a)+(7)(−5)=4a+−23

7a+−35=4a+−23

7a−35=4a−23

7a−35−4a=4a−23−4a

3a−35=−23

3a−35+35=−23+35

3a=12

3a/3=12/3

a=4


[link]

2020. ápr. 15. 13:36