Ez a feladat: Oldja meg a következő egyenletrendszert!
lg x - lg y =1 és a másik
3*lg x - 2lg y =4
2020. ápr. 15. 19:02
2/2 anonim válasza:
x,y>0 a log. miatt
x=10y, ill. x^3=10000y^2 egyenleteket tudjuk felírni. A másodikba behelyettesítve x-et:
1000y^3=10000y^2
y^3=10y^2 (y-nal tudunk osztani, mivel y>0)
y=10
+Ellenőrzés.