Egy kg alma ára a körtéénél 20%-kal olcsóbb. A körte a banán áránál 35%-kal olcsóbb. Veszünk két kilogramm banánt, egy kg körtét és egy kg almát, s összesen 1585 forintot fizetünk. Mennyibe kerül egy kg alma?

2020. ápr. 16. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a banán ára b, akkor a körte ára b-0,2b=0,8b, akkor pedig az alma ára 0,8b-(0,35*0,8b)=..., tehát mindegyik gyümölcs árát meg tudtuk adni a banán árának függvényében. Ezekkel az árakkal fel tudunk írni egy egyenletet, amit meg tudunk oldani.
2020. ápr. 16. 14:23
 2/2 anonim ***** válasza:

banán egységára: b

körte: 0,65b

alma:0,8*0,65b=0,52b


2b+0,65b+0,52b=1585

3,17b=1585

b = 500


alma: 260

2020. ápr. 16. 14:28