Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mitől függ, hogy a tó sós...

Mitől függ, hogy a tó sós vagy édes? Miért nevezik Finnországot az ezer tó országának? Hogyan lehet hasznosítani a tavakat?

Figyelt kérdés
Ezekre a kérdésekre kellene nekem a válasz

2020. ápr. 17. 15:15
 1/4 anonim válasza:
100%

1. A lefolyástalan medencék, vagy más néven belső lefolyású vízgyűjtő területek olyan zárt területek, amelyek megtartják a vizet és nincs kifolyásuk más vizekhez (folyó, tenger). A vízgyűjtő területekről a víz általában kifolyik, és végül a világóceánba jut. A lefolyástalan medencékből a víz csak párolgás vagy szivárgás formájában tud távozni. A lefolyástalan medencékben kialakuló tavak sok esetben sós vizűek.

*ezt Wikipédiáról nyúltam le*


2. Ahogy a jégtakaró „csúszott” észak felé, mélyedéseket hozott létre, medencék alakultak ki. Ezekben a medencékben gyűlt fel a víz a jég elolvadása után. A kialakult tavak szabálytalan alakúak, gyakran tórendszereket alkotnak. (Pl.: Finn-tóvidék)

*ezt egy föci vázlatomban találtam*


3. vízenergia

Finnország az egyik legnagyobb vízenergia felhasználó a világon

*ezt szintén a vázlatból loptam*


(Ha valami pontatlan lenne, elnézést)


Remélem tudtam segíteni :)

2020. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
IGEN Segítettél, Köszönöm . Csak a 3.t kellett kiegészíteni😊
2020. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

16:29 vagyok (hú, de fura ezt írni)


A 3. nekem is hiányos... hehe... Lehet, nem mindent írtam le az adott órán O.o


Viszont örülök, hogy Neked ez sikerült, s sok sikert a továbbiakban! ^^

2020. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
még egyszer köszönöm
2020. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!