Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mitől függ a hidraulika...

Mitől függ a hidraulika rendszerben kialakuló nyomás nagysága?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A szivattyútól, meg hogy mire méretezték a rendszert.

Hidraulika 200bar, de vannak 400-asok is.

2020. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na igen.

Jó lenne pontosan leírni a kérdést.

Gondolom, az akarna lenni, hogy 𝐞𝐥𝐯𝐢𝐞𝐤𝐛𝐞𝐧 mitől függ?


Ha megnézed a képletet, az segíthet.

2020. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát pedig ennyit küldtek el google classroomba kérdésként.Mi meg nem sose tanultunk hidraulikát szóval nem is értem hogy ez nekik hogy jött :D
2020. ápr. 17. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azt tesztelik, egy új helyzetre hogyan reagálsz?

Lepd meg őket, és nézd meg a képletet.

Utána szerintem rájössz, hogy mi a válasz.


Tudom, hogy ez a módszer, egy kicsit szokatlan, de próbáld ki. Tényleg egyszerűbb úgy tanulni, ha külön rámutatnak mindenre, hogy 'ezt tanuld, fiam' - viszont ha magadtól is keresel, akkor meg okosabb, ügyesebb leszel.

2020. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó, akkor másképp, szerintem Neked ez lesz a jó válasz.

Mondjuk, van rakodógép, azzal a bizonyos 200 barral, mint lehetóséggel.

Ha valahol, valamiért nagyobb lenne a nyomás, amit a szivattyú motor azért bírna (max. +20% mondjuk), akkor a biztinsági szelep (rendszer) megszólal és nem engedi a max. fölé emelkedni.

Ez a maximum oldala.

Ez a rakodó böhöm nagy "kanalát" tele rakja betontörmelékkel, ezt kell emelni, ezt udja, de úgy, hogy hidraulika hengernek ki kell fejteni egy erőt, hogy megemelje és ez csak 180 bar nyomásnál fog bekövetkezni, mert a nyomás a hgenger átmérőtől függően erővé "alakul".

Vannak ott kararányok, emelési szögek is, de ne menjünk bele.

És akkor lerakta a tele puttonyt, újra emeli, immár üresen de ehhez már csak 30 bar kell, mert az előzőhöz képest alig van súlya, akkor ennyi lesz a hozzátartozó rendszer csöveiben, munkahengerben.

2020. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na igen: erre mondtam, hogy pontosítani kellene a kérdést.

Én az elméleti oldalról beszéltem, a másik válaszoló a gyakorlati megvalósításról.

2020. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg elméleti részre kérdeznek.
2020. ápr. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!