Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jol oldottam meg (valoszimuseg...

Jol oldottam meg (valoszimusegszamitas)?

Figyelt kérdés

Adott 4 erme amit ha feldobunk akkor mennyi a valoszinusege, hogy 4bol 3 fejre esik?


Ugye en igy kezdtem neki:


Osszes eset: 4 erme van es minden ermenek 2 oldala van, tehat 2 oldalra eshet mind: 4 alatt a 2. Ez 6 lett.


Tehat 6 felekeppen eshetnek le az ermek.


Tovabba a kedvezo eset amikor 3 ermebol 3 a fejre esik es 1 ermebol 1 pedig az irasra. Igy 3 alatt a 3 szorozva 1 alatt az 1el. Ennek lett az eredmenye 1.


6 osszes eset osztva 1 kedvezovel az 1/6. Helyes?


2020. ápr. 19. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jó, elvi hibák sorozatát követted el, plusz még a végén is 6-ot osztod 1-gyel és 1/6-ot kapsz eredményül..


Összes eset: 4 alkalommal dobunk, és dobásonként lehet két eredmény (fej/írás), tehát 2*2*2*2=16 az összes eset

Kedvező eset: 4 alatt a 3


Valószínűség=kedvező/összes eset

2020. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rosszabbul nem is oldhattad volna meg. Ha még csak a számítással lenne gond, de a gondolatmenet teljesen rossz.


"4 erme van es minden ermenek 2 oldala van, tehat 2 oldalra eshet mind: 4 alatt a 2. Ez 6 lett."


??? Írd fel szépen azt összes esetet, lehetőleg ágrajzzal, és látni fogod, hogy 16 eset van, ami pedig úgy jön ki, hogy 2*2*2*2.


"Tovabba a kedvezo eset amikor 3 ermebol 3 a fejre esik es 1 ermebol 1 pedig az irasra. Igy 3 alatt a 3 szorozva 1 alatt az 1el. Ennek lett az eredmenye 1."


Ez még jobban fájt, mint a fenti. Már csak azért is, mert a józan paraszti ész szerint is 1-nél biztosan több lehetőség van.

Írjuk át egy kicsit a feladatot; hányféleképpen tudsz 3 darab F és 1 darab I betűt egymás mellé írni?

2020. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
XD feladom
2020. ápr. 19. 22:19
 4/7 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Ne add fel, csak a kombinatorikai alapok helyre kell tenni és ehhez még rengeteget kell gyakorolni.


A pénzérmés feladatnál ne akarj egyelőre matematikai modelleket összedobálni (mint például 4 alatt a 2), mert kevergeted őket. Elsőként mindig felsorolással, rajzolgatással próbálkozz. Idővel egyre rutinosabb leszel majd az absztrakcióban.


Akkor dobjuk azt a 4 pénzérmét, a felsorolásnál a logikám a következő: először 4 fej, utána a 3 fejesek, majd a 2 fejesek, végül az 1 fej és a nincs fej.


FFFF


FFFI

FFIF

FIFF

IFFF


FFII

FIFI

FIIF

IFFI

IFIF

IIFF


FIII

IFII

IIFI

IIIF


IIII


Számoljuk meg az összes esetet 1+4+6+4+1 = és tényleg kijött a 16.


A kedvező esetek meghatározásához egyszerűen karikázd be a listádból azokat, ahol pontosan 3 fejet találsz. Ebből 4 van.


A valószínűség tehát 4/16, leegyszerűsítve 1/4.

2020. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez jott ki nekem eloszor. Csak furcsaltam, h 4/16 es nem forditva. Kevesnek tunt. Azert probaltam mashogy, mert ugy mar jobbnak tunt. Koszi. Igaz, inkabb a sima szamolgatast kellett volna csinalnom
2020. ápr. 19. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:

16/4 nem is lehetett volna, hiszen 1,0 (4/4) a lehetséges legnagyobb valószínűség.


1,0 = Biztosan bekövetkezik.

0,0 = Biztosan nem következik be.


A megoldásnak a kettő között kell lennie (egyenlőséget azért még megengedjük).

2020. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Melus Pelus válasza:
A lényeg soha ne add fel! (Én választ már nemtok irni, mert a többiek mindent elmondtak!:))
2020. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!