Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarázná valaki a matekot?

Elmagyarázná valaki a matekot?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy mitől függ az, hogy egy feladat megoldás végén melyik számhalmazba kell tartoznia a megoldás(ok)nak.

Pl úgy kezdődik a feladat szövege, hogy "Oldja meg a valós számok halmazán az alábbi egyenleteket! ", viszont a megoldásban a végeredményt egy szűkebb körhöz köti pl (k ∈Z), vagy éppen (k ∈N) és nem értem hogy amikor a valós számok halmazán kérte akkor mért nem (k ∈R) van?



2020. ápr. 20. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Szerintem szerencsésebb lenne konkrét egyenletet adni.
2020. ápr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Például ez:

Feladat:

[link]


5. feladat


Megoldás:

[link]

2020. ápr. 20. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a végeredményt köti szűkebb körhöz, hanem az eredményt k függvényében kapod meg, ahol k egész, de felfedezzük, hogy a negatív k értékek nem lesznek jók, mivelhogy a logaritmus alapja nem lehet negatív (és negatív k-ra az alap negatív lesz*), így k∈N-re módosul.

*Viszont a kezdőértéket (vagyis amit k=0-ra kapunk) máshogy is megadhatjuk, így adott esetben a k értéke lehet negatív is, például k>=-2 egész.

2020. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tatyesz ***** válasza:
Az egyenleteket x-re és y-ra oldod meg. A megoldás szerint x-re és y-ra valós szám jön ki. Pl x = π/2 egy valós megoldás. De megoldás a π/2 + π is meg a π/2 + 2π is, meg a π/2 + 3π is, meg a ... Ezek mind valós számok. Viszont ez végtelen sok megoldás, tehát mindet nem tudod leírni. Viszont az összes megoldás összefoglalható 1 képletben: π/2 + kπ, ahol a k értéke már nem akármilyen valós szám, hanem csak természetes szám lehet.
2020. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!