Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom kiszámolni egy kör...

Hogy tudom kiszámolni egy kör koordinátáit?

Figyelt kérdés

Pontosabban azt kellene megoldanom valahogy, hogy adott egy kör, aminek a középpontja az origón van és a sugara pl 4.


Ha tudom azt, hogy a kör egyik pontja például a X:1, Y:3.872983346 koordinátákon taláható, akkor hogy tudom kiszámolni azt, hogy egy nagyobb, pl 10 sugarú körön hova esne az a pont, amin áthalad az az egyenes, ami az origót és az X:1, Y:3.872983346 pontot összeköti?

(Csak a pozitív tartományban lévő pont pontos koordinátája érdekelne).



2020. ápr. 21. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1. lépés: felírod a nagyobb kör egyenletét.

2. lépés: felírod az egyenes egyenletét. A "függvénytáblában" találsz rá képletet, hogy hogyan lehet a két pontjával adott egyenes egyenletét maghatározni; de ha kicsit ügyeskedsz, normálvektort is tudsz mondani. ;)

3. lépés: a nagyobbik kör, valamint az egyenes egyenletét, mint egyenletrendszert megoldod. Ezzel kiszámolod a metszéspontok korodinátáit. (Ügyelve arra, hogy kettő lesz belőlle.)

2020. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
A keresett koordináták pontosan az O-(X,Y) vektor 10/4-szerese vektor végpontjai.
2020. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Azaz koordinátái.
2020. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!