Dara Richárd kérdése:

Víz alatt 5 méter mélyen 0, 04 cm3 térfogatú légbuborék van. Mekkora a térfogata a vízfelszínre érkezéskor?


#Víz alatt 5 méter mélyen 0 #04 cm3 #térfogatú #légbuborék van. Mekkora a térfogata a #vízfelszínre érkezéskor?
2020. ápr. 22. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valami fizika feladat?
2020. ápr. 22. 10:58
 2/5 anonim ***** válasza:

p1V1=p2V2

p1 és V1 5 méter mélyen a nyomás és térfogat, p2, V2 pedig a felszínen

p1=5 méteres vízoszlop nyomása+légköri nyomás

V1=0,04

p2=légköri nyomás

V2 kiszámítható

2020. ápr. 22. 11:05
 3/5 A kérdező kommentje:

(A víz hőmérsékletét tekintsük állandónak, a

légnyomás 105 Pa, a vízben lefelé haladva

10 méterenként 105 Pa-lal nő a nyomás.)

2020. ápr. 22. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem azért nem írtam be számokat, mert nem ismerem őket, hanem mert a te feladatod.
2020. ápr. 22. 14:17
 5/5 anonim válasza:

Pontosabb a válasz, ha a viszonylag gyors emelkedés miatt az állapotváltozást adiabatikusnak tekintjük.

p1*V1^1,4 =p2*V2^1,4 és p1~=1,5 atm; p2~=1 atm

következik V2~=1,33V1= 0,053cm3

2020. ápr. 28. 08:08