Nem szoktam kiírni a háziaimat és most se tenném, ha nem lenne tényleg fontos. (A vektorjeleket nem tudtam a betűk fölé tenni, így mellé tettem.)


1., Az A(2;-5) pont helyvektora a ⃗. Adjuk meg a következő vektorok koordinátáit!

a) 2*a ⃗

b) -1/2*a ⃗

c) -(3*a ⃗ )/8


2., A(1;4) pont helyvektora a ⃗, a B(-1;3) pont helyvektora b ⃗. Adjuk meg a következő vektor koordinátáit!


a) (-3*a ⃗+2*b ⃗)/5


3., Az ABC háromszög csúcsai A(-1;1), B(2;3), C(0;-3). Az ABC háromszöget az origó középpontú, λ arányú középpontos hasonlósági transzformáció az A'B'C' háromszögbe viszi. Adjuk meg a képháromszög csúcsainak koordinátáit, ha λ értéke 2.


Tudjátok valamelyikre a választ? Ha igen, akkor nagyon megköszönném ha leírnátok. Egy osztály várja a válaszokat.



2020. ápr. 27. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el?

Helyvektor fogalmát érted?

2020. ápr. 27. 10:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Két vektor összege a megfelelő koordináták összege, azaz a(a1;a2) + b(b1;b2) = (a1+b1; a2+b2).

Két vektor különbsége hasonló módon képezhető.

Ha számmal szorzod a vektort, akkor a koordinátákat szorozni kell: x*a(a1;a2) = (x*a1; x*a2)

2020. ápr. 27. 10:08