Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A feladat ez volt: Hogyan...

A feladat ez volt: Hogyan képzelték el a kommunista államot és megvalósítását a bolsevikok? Írjon egy esszét. ezt írtam szerintetek jó? Csak azért kérdezem mert 1 est kaptam rá.

Figyelt kérdés
A bolsevizmus az élet minden területére kihatott, hatással volt a mezőgazdaságra az iparra és a kultúrára, művészetre így az emberek egész életére. Gazdaságilag az volt a cél hogy 10 év alatt utolérjék a nyugati országokat ezt úgy próbálták elérni hogy a mezőgazdaságból vonták el az iparosításhoz szükséges tőkét. Az ország hatalmas mezőgazdasági és ipari átalakuláson ment át, a parasztoktól visszavették a földeket, termelő szövetkezeteket és állami gazdaságokat hoztak létre. A gazdag parasztokat (kulákokat) tömegesen vitték kényszermunkatáborba Szibériába, az esetleges tiltakozásokat és ellenállásokat terrorral fojtották el. Az érdektelenség miatt visszaesett a termelés, de a termés egy részét exportálták hogy gépeket tudjanak vásárolni, kitört az éhezés és a tömeges elszegényedés. Milliók haltak éhen. A nehézipart próbálták minél eröltetettebb ütemben fejleszteni hogy fegyverkezni tudjanak, kőolajat és villamosenergiát tudjanak termelni. Tervgazdálkodásba kezdenek tehát nem a piaci igények szerinte termelnek hanem bizonyos, sok esetben haszontalan árucikkek gyártásba kezdenek, ennek következtében sok lett a selejt és a közszükségleti cikkek állandóan hiányoztak. A személyi kultuszt felerősítik, Sztálin személyének dicsőítése alap tétel volt, az intézmények falán hatalmas fényképeket tettek ki róla a nem létező eredményeket neki tulajdonították, Sztálin tévedhetetlen és nem bírálható volt a szemükben. A társadalmi átalakulás feldarabolta az országot, a párt és állami vezetők kiváltságos réteget alkottak, külön kórházaik, áruházaik voltak, kiváltságokkal rendelkeztek például külföldre utazhattak, lakást kaphattak. Koncepciós pereket indítottak aminek az volt a lényege hogy koholt vádak alapján ítéljenek el embereket, nem szükséges tárgyi bizonyíték elég s beismerés, ezt álltalában kínzással érték el vagy sok esetben a hozzátartozók életével zsarolták a vádlottat. Sztálin kivégeztette azokat akik bármilyen veszélyt jelentettek a hatalmára, például a kongresszusi küldötteinek kb 60% át és vezetőinek 80%át, 1937-38. a Vörös Hadsereg vezérkarának kb felét kivégeztette ezt nagy tisztogatásnak nevezték. Az ideológia lényege az volt hogy a munkás parasztok kerüljenek vezető pozicióba, a társadalmi egyenlőtlenségeket akarták megszüntetni, a javak egyenlő szétosztásával.

2020. ápr. 27. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Hogyan képzelték el a kommunista államot és megvalósítását a bolsevikok?"


Szerintem itt a kérdés arra megy ki, hogy mi volt az elképzelés, és nem arra, hogy valójában mi történt. Nem hinném, hogy az volt eredeti céljuk, hogy "milliók haljanak éhen".

Szóval ha én ezt a címet kapnám, inkább arra koncentrálnék, ami neked az utolsó mondatod: "Az ideológia lényege az volt hogy a munkás parasztok kerüljenek vezető pozicióba, a társadalmi egyenlőtlenségeket akarták megszüntetni, a javak egyenlő szétosztásával." Ezt bőven ki lehet fejteni: lehet itt írni az osztályharcról, proletárok és a burzsoázia ellentétéről, hogy ezt erőszakos úton képzelték el. Azt, hogy ezt terjesszék szükség volt a propagandára, és a művészetben is az osztályharcos szemlélet kapott hangsúlyt.

Az ideológia után a gazdaságból is csak annyit írnék le, hogy az egyelnőség miatt elvetették a magántulajdont, stb.

Külpolitikai szempontból még szerintem fontos lehet az az elképzelés, hogy a bolsevizmust minél jobban elterjesszék, máshol is.


Amit leírtál, szertinem jó; de ezek csak a következményei annak, hogy a bolsevikok hatalomra kerültek. Inkább azokat nem fejteném ki annyira, a esszé végén írnám le, hogy ezek lettek a következményei.


Még néhány észrevétel: töriesszénél ajánlom, hogy mindig az első mondatban térben-időben helyezd el a sztorit, plusz esetleg valami fogalom, pl. bolsevikok kik voltak konkrétan?

Ha magáról a bolsevizmusról van szó, inkább Lenin nevét említeném meg előbb, mint Sztálinét.

1-2 helyesírási hiba is van, és ha múlt időben írod, akkor ne legyen benne jelen idő, pl. "felerősítik".


Persze ezek mind a személyes véleményem, azt én sem tudom, hogy miért egyest kaptál rá.

2020. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. ápr. 27. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

"a parasztoktól visszavették a földeket, termelő szövetkezeteket és állami gazdaságokat hoztak létre."

Na, ez pl. a válasz része.

Szerintem azért kaptál egyest, mert a mondataid többsége nem a válasz része volt, hanem következmény, vagy pedig a terv félrecsúszása.

Az biztos, hogy eredetileg nem így képzelték el.

2020. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és egy nagyon fontos dolog kimaradt az írásodból:

szerinted hogy képzelték, mi fogja egybetartani ezt az egész társadalmat? Mitől fog ez működni?

2020. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!