Nembetti kérdése:

Hogyan kell ezt megoldani? 2x/x-3=x/3x+1

2020. ápr. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendezd egy oldalra az x-eket, és aztán már egyszerűnosztás...
2020. ápr. 28. 13:18
 2/5 anonim ***** válasza:

2x/(x-3)=x/(3x+1) beszorzol mindkét nevezővel

2x*(3x+1)=x*(x-3)

6*x^2 + 2x = x^2 -3x

5*x^2 + 5x =0

x^2 + x = 0

x*(x+1)=0

egy szorzat akkor nulla ha valamelyik tényezője nulla.

x=0 vagy x+1=0 azaz x=-1

Az ellenőrzést rád bízom.

2020. ápr. 28. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Csak el kell végezni a műveleteket a tanult sorrendnek megfelelően.

2x/x-3 = -1 (persze x nem lehet egyenlő 0-val)

x/3*x+1 = 1/3 x² + 1

-1 = 1/3 x² + 1

-2 = 1/3 x²

x² = -6

Tehát nincs megoldás a valós számok halmazán.

2020. ápr. 28. 13:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm szépen.
2020. ápr. 28. 14:03
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:

#2: Mintaszerű megoldás.

#3: Téves.

2020. ápr. 28. 14:06