Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti ebbe hogyan kezdenétek bele?

CstYG kérdése:

Ti ebbe hogyan kezdenétek bele?

Figyelt kérdés

Mutassa be, hogy a gyűlölet és szeretet tragikus szembenállása hogyan

jelenik meg Shakespeare Rómeó és Júlia c. tragédiájában!



2020. ápr. 30. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Hogy mutassam be? Filmen? Zenében? Versben? Esszében? egy sorban? egy oldalon? Kicsit specifikusabban ha leírnád, hogy mire van szükséged, ha már ingyenmunkára akarsz felkérni másokat míg te vígan fortniteozol otthon!
2020. ápr. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak az elkezdésre kértem volna ötletet (kb. 2mondatot).

(Wordben, fogalmazás) Egyáltalán nem ingyen munkát kértem, csak segítséget a kezdéshez. Fortnite-ozni pedig egyáltalán nem fortnite-ozok. Köszöntem kommented <3

2020. ápr. 30. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. A bevezetésben pár mondatban kifejteném, hogy mi a gyűlölet és a szeretet, milyen meghatározhatatlan és lényegében értelmezhetetlen érzések. Mindenki számára mást jelentenek, nézőpont kérdése, pusztán az egyén adott szerepe határozza meg, hogy gyülőlet-e amit érez, vagy szeretet.

Aztán érdemes lenne belemenni, hogy a gyűlölet gerjesztheti-e a szeretet, vagyis kiváltó oka-e a műben a szeretetnek, egymás felé tolja-e a két fiatalt, ugyanúgy kifejteni, hogy a szeretet indukálhatja-e a gyűlöletet.

Egy bekezdésben kifejteném, hogy a szeretet létezhet-e gyűlölet nélkül, illetve a gyűlölet szeretet nélkül. Kiolthatják-e egymást, illetve értelmezhetőek-e a másik fogalom nélkül. Tehát ez a kettősség mindenképpen kellett-e az eseményekhez, vagy ezek nélkül is egymásra talált volna a két fiatal?


Nagyjából erre a szálra húznám fel a mondandómat.

2020. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az egész mű erre az egy pillérre épül.

Két család már évtizedek óta rühellik egymást, - maguk sem tudják, hogy miért egyébként, - erre a szerencsétlen gyerekek kölcsönösen szerelembe esnek.

A szüleik a máglyára kívánnák az ellentétes felet, ennek ellenére ők “16. századi lázadó” módjára a békét, a szeretetet, a közös jövőt választják, ami 100%-ban ellentmond gyűlölködő szüleik begyöpösödött mentalitásának.

Ezen gyűlölet spiráljában bekövetkezik a tragédia: a két fiatal végül önként áldozza fel magát a két egymásnak feszülő oldal közös oltárán.

2020. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!