Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek kombinatórikai kérdés?

Matek kombinatórikai kérdés?

Figyelt kérdés
A kérdés úgy szól hogy egy csomag francia kártyából hogyan tudunk kihúzni 3 lapot ugy hogy minden lap más értékű legyen? Különböző érték a különböző figura. Tehát a színeket figyelmen kívűl hagyjuk.

2020. máj. 3. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

meg fogjuk a kezünkkel és három olyat választunk, amelyek egymástól különböznek


így már érthető?

2020. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam. Bocsi. Hány ilyen kombináció van?
2020. máj. 3. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:

52*48*44


Ha a sorrendet nem vesszük figyelembe, akkor 3 faktoriálissal, vagyis 6-tal osztjuk a szorzatot.

2020. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tehát (52*48*44)/3
2020. máj. 3. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem.


(52*48*44)/6.

2020. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

közben rájöttem.

Az nem lehet hogy az 52 lapból csak 13 másfajta van , ezért csak abból a 13-ból kell 3-s párokat csinálni amiknél nem számít a sorrend és minden lapnak különbözőnek kell lennie?

2020. máj. 3. 14:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az én gondolat menetem. Elsősorban nem azért tettem itt fel a kérdést hogy megoldják. Hanem mert több szemszögből és gondolatból szeerettem volna megoldani a fekladator, hogy biztosan ne hibázzak. De nem nagyon értem hogyan jött ki a fenti megoldása.
2020. máj. 3. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Elsőre kihúzhatod bármelyik lapot, vagyis 52-félét. Másodjára az előzőt és a vele azonos értékűeket nem húzhatod, így marad 48 választási lehetőség. Harmadik helyre pedig 44. Ezeket összeszorzod.

Ha számít a sorrend, akkor ennyi lehetőség van, nem kell továbbszámolni. Ha viszont a sorrend nem számít (mert egyszerre húzzuk ki a lapokat a pakliból), akkor ugyanazt a "lapkombinációt" 6-szor számoltuk meg a fenti szorzatban; tegyük fel, hogy a kihúzott három lap ABC. Ha számít a sorrend, akkor ugyanez a három lap még 5 lehetőségben szerepel: ACB, BAC, BCA, CAB, CBA. Viszont ha a sorrend nem számít, akkor ezek egy esetnek tekintendőek, így viszont minden esetet 6-szor számoltunk meg. Ezért kell osztani 6-tal.

2020. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!