Egy egyenes hasáb térfogata 43,2 dm3. Mekkora a felszíne, ha alaplapjának területe 720 cm2, kerülete 164 cm? Ahhoz, hogy a felszínt ki tudjuk számolni, kell a test magassága! Ugye ezt a térfogatból ki tudod számolni (képlet= egyenlet)! Vigyázz a mértékegységekre! V = 43,2 dm3 =…….cm3! Tudnunk kell, hogy milyen alapú hasábról van szó? Az adatok kellő mennyisége miatt, ugye nem!

2020. máj. 4. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindent centibe számolok.


Hasáb térfogat:

V=Ta*m

43200=Ta*m


A=?

A=2T+Tp (palást)


Ta=720

Ka=164


43200=720*m

m=60


Van egy olyan képlet is a hasábra, hogy A=2T+k*m

Tehát logikusan itt a k jelölnie kell a x-et (vagyis a hasáb oldalainak számát)*a (ami legyen a hasáb oldalának hossza).


A=2T+m*x*a


A kerület pedig ebből kifolyólag x*a-lesz. Ka=164


Vagyis:

A=2T+m*Ka

A=2*720+60*164

A=11280

2020. máj. 4. 14:23