SOS! Megtudná valaki ezt oldani? Statisztikai feladat


Egy országban az átlagos almafogyasztás normális eloszlást követ, 40 kg/főév várható értékkel és 3,2 kg/fő/év szórással . Mennyi lenne a z érték 44,1 kg/fő/év almafogyasztás esetén ?


Mennyi lenne az almafogyasztás ami a standard normális eloszlás 0,79 es z értékének felel meg ?



2020. máj. 8. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

F(44,1)=Fi((41,1-40)/3,2)=Fi(0,4345)=0,6661


F(x)=0,79

(x-40)/3,2=0,81

x=42,6

2020. máj. 8. 11:34