Ebben segitene valaki? Lepesrol, lepesre hogy hogyan kell megcsinalni a feladatot.

[link]
2020. máj. 9. 07:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Le kell vezetnem a fuzetbe, csak meg nem tudom hogy kel megoldani a feladatot. Ebben kernem segitsegeteket.
2020. máj. 9. 07:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100*x+
2020. máj. 9. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:

100x+25(1-x)=75

100x+25-25x=75

75x=50

x=50/75=2/3

2020. máj. 9. 08:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Füzetbe így vezessem le? Vagy hogyan kéne?
2020. máj. 9. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Elé írd oda, hogy x kg színarany és 1-x kg 25°-os arany kell! Aztán írd le azt, amit írtam.
2020. máj. 9. 10:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget.
2020. máj. 9. 10:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egy ellenőrzést azt tudnál írni? Mert azt is kéri a feladat.
2020. máj. 11. 17:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Ennek a szöveges feladatnak az ellenőrzését.
2020. máj. 11. 17:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából videóra kell felvennem, és azért kérném a segítséget. Ezekkel az utasításokkal hogy: Legyen benne a magyarázata annak, hogyan jött ki az egyenlet, majd legyen benne a levezetés és ellenőrzés.
2020. máj. 11. 17:57