Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi volt a tervgazdálkodás...

Mi volt a tervgazdálkodás lényege? Milyen feltételekkel kötötték meg a békét Németországgal? Mikor és kinek a győzelmével zárult a spanyol polgárháború? Hogy hívják a zsidógyűlöletet más szóval? Miért erősödtek a szélsőséges nézetek Németországban?

Figyelt kérdés
Valaki segítene nekem ezekben?

2020. máj. 10. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Ha már a tankönyvedet nem nyitod ki, mi olyan bonyolult beírni Google-ba, hogy "tervgazdálkodás" vagy hogy "spanyol polgárháború"? A popikádat ne töröljük ki esetleg?
2020. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tervgazdálkodás a kommunista országokban volt. Az volt a lényege, hogy írtak egy ötéves tervet arról, hogy miből mennyit kell megtermelni mezőgazdaságban és iparban. Ezt a tervet bármi áron teljesíteni akarták, sőt, volt, hogy túl akarták teljesíteni. Ez gyakran az áru minőségének a romlását okozta, nem volt belőle haszon, hiába termeltek nagyon sokat.


Németországot a második világháború végén két részre osztották: NDK és NSZK. Az egyik részét a szovjetek, a másik részét az angolok, amerikaiak és franciák szállták meg. Berlint is tartományokra osztották fel. A környező országokból rengeteg németet visszatelepítettek Németországba. Németországnak jóvátételt kellett fizetnie és egy kisebb területet Lengyelországhoz csatoltak belőle.


A spanyol polgárháborút nem tudom. =/


A zsidógyűlölet más szóval antiszemitizmus.


A szélsőséges nézetek azért erősödtek Németországban, mert az első világháború és az 1929-es világválság után nagyon rossz körülmények között éltek az emberek.

Rossz helyzetben az emberek hajlamosabbak a szélsőséges gondolkodásra. A szélsőséges pártok elhitették velük, hogy ők segíteni fognak az embereknek, így jutott végül hatalomra a náci párt.



Mi ezeket mostanában tanultuk töriből és én ötöst kaptam! (=


Remélem, hogy nem késtem el a válasszal és tudtam valamennyit segíteni. :)

2020. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!