Valaki segítene nekem megoldani ezeket a matek feladatokat? A matek kettesem múlik rajta és egyszerűen nem tudom hogy kell


8. Egy derékszögű háromszög átfogója 45 cm és befogója 34 cm. Számítsd ki a szögeit!

9. Az emelkedő vízszintessel 4 ° 34 'szöget zár be. Mily magasra visz, ha az emelkedő 500m hosszú?

10. Egy 3 m hosszú bot árnyéka a talajon 4 m. Mekkora a napsugarak beesési szöge?

11. Egy lejtő 100 m magasról viszonyítva és 1000 m hosszú. Miben szögben hajlik a vízszinteshez?

12. Egy egyenlőszárú háromszög szárai 13 dm-ek és szárak által bezárt 45 °. Számítsd ki az alapot, egy alap, kerületet!

13. Egy egyenlőszárú háromszög alapja 15 cm, szárai 12 cm-ek. Számítsd ki a szögeit!

14. Egyedi derékszögű trapéz ala pja 10 cm, nem derékszögű szára5,6 cm, és ez az szár az alappal 67 ° 13 'szöget zár be. Számítsd ki egy hiányzó alapot és szárat!

15. Egy szetretrikus trapéz hosszabbik alapja 23 dm és szárai 45 dm-ek. A trapéz maga ssága 30 dm. Számítsd ki egy tragédiát, szértételt, kerületét, hiányzó alapját!



2020. máj. 10. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ezek alap számítások. Ha ezek sem mennek, akkor mire akarsz kettest kapni?
2020. máj. 10. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Youtubon nézd meg Árpás Attila videóit, tök jól elmagyarázza ezeket a háromszöges feladatokat, könnyű megérteni.
2020. máj. 10. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem oldom meg helyetted, de adok segítséget.


8.,

sin x = 34/45


9.,

tg 4° 34'=x/500


10.,

tg x = 4/3


11.,

sin x = 100/1000


12.,

ctg 45 = (x/2)/13

ha kiszámolod az x/2-öt, akkor megkapod az x-et is, vagyis az alapot. Kerület pedig innen már egyértelmű.


13.,

ctg x = 6/15

ami kijön x-nek az lesz másik oldalon is. Majd kivonod 180-ból a két szög értékét.


A többit lusta vagyok megoldani.

2020. máj. 10. 21:48
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Javaslom a szinusz és koszinusz függvények definícióját első körben.
2020. máj. 11. 10:36