Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Indul a bakterház milyen...

Indul a bakterház milyen helyszíneken játszódik?

Figyelt kérdés

Rákerestem neten, hogy indul a bakterház regény helyszínek, de csak a filmes helyszíneket hozza ki.(ahol játszódik). De nekem nem az kell. Kérlek segítsetek.


köszi puszi a válaszokért <3



2020. máj. 11. 14:04
 1/6 anonim válasza:
100%
2020. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elején mintha említenék Ferihegyet, hogy oda viszi ki Bendegúz a teheneket legelni. Viszont a repteres Ferihegy az annyira nem volt a világvége ott Pest mellett, mint amennyire a sztoriból következne.


Meg szó van benne a csépai lókupecról, az Szolnok megye déli részén egy kis falu. Pest mellett nem emlegetnék így. Viszont ezen vidéken (mondjuk 50 km-es körben Csépa körül, ahol ismerhették ezen a néven) nem nagyon tudok Ferihegyről. Hegyről sem nagyon, de pl. Bugac környékén a homok miatt lehetnek magasabb részek.


Ez esetben viszont megjelenne a homok is a regényben, amire viszont nincs utalás...

2020. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A link nagyon jó, és akkor a Ferihegy is az a Ferihegy lesz mégis!
2020. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Guenther válasza:

"- Bendegúz vagyok a Feketesas utcából." a regény elején


"Aszongya Konc bácsi a búcsú előtt való vasárnap este:


- Beszéld már el, Bendegúz, hogy is történt azzal a szerencsétlen suszterral Monoron, aki az uccátok végiben lakott. Mondd el újra, igen szeretem az elbeszéléseidet.


Mit tettem volna mást, elbeszéltem újra."

2021. nov. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Guenther válasza:

"A ferihegyi patakban naponta fürödtem. Égig érő fákon másztam a fészkek után. Tökéletesen boldog lettem volna, ha a jó Isten elfelejt parasztot teremteni. "


"Olyan nevetség támadt erre, hogy a bakterház elkezdett forogni, és mindenfelé dülöngélt előttem. Arra már nem emlékszem, hogy alkudtak meg a tehénre, mert én elindultam a tehenekkel gyorsan, ahogy csak lehet. Jó félóráig szedtük a lábunkat, mikor megálltunk a ferihegyi nagy topolyfák alatt. A nevetés csak most tört ki rajtam. Jókedvemben mindenféle bukfencet vetettem. A tehenek is csudálkozva néztek rám. Bimbó fölhúzta az orrát, meg a farkát magosra emelte, úgy nevetett."


"Nem mondom, most már, hogy így sikerült minden dolgom, valami kitűnően éreztem magam. Csakúgy jártam a Ferihegyre, mint azelőtt. Esténként meg Konc bácsival komáztam. Ő igen jó barátomnak látszott. Hazudnék, ha egy szóval is panaszkodnék rá."


"A ruhámat teljesen rendbe tettem, egy darabig a bakterház előtt várakoztam, s mivel semmi olyan nem történt a házban, amit hasznomra fordíthattam volna, a tehenekkel elindultam a ferihegyi határba."


"Azt láttam, hogy szeretik egymást. Híre se láccott, mintha haragba lettek vóna. A patás utoljára megevett vagy három köcsög aludttejet meg egy fél zsák sült krumplit, aztán elment megkeresni a Rozit, mert amint mondta, nem tud nála nélkül élni egyátajján.


Hol kereste Rozit, hol nem, azt nem tudom, csak harmadnapra fogta meg valahol a ferihegyi határba.


Éppen a kútnál itattam, amikor látom, hogy hajtja a Rozit maga előtt, közben a kupecbottal oda-odasóz egyet a Rozi hátulsó lábára.


Olykor mondott is neki egyet-mást, mert a Rozi igen meg volt illetődve, úgy folyt a könnye, mint a repedt csupor.


- No - mondom -, ez az, amit én megjövendöltem. Nagyon kitanult ember lehet ez a patás, mert igen tud bánni a fehércseléddel. . . - Közelebb mentem én is, mert igen szeretem a szerelmi tapasztalatokat."

2021. nov. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!