Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi? Feldolgoztam a...

Fizika házi? Feldolgoztam a leckét, de ezekre a kérdésekre nem igazán tudok válaszolni.

Figyelt kérdés

1. Értelmezd a következő állítást: Kozmikus eredetű porból vagyunk valamennyien.


2.Milyen csillagsors vár a Napunkra?


3.Miért sugároz a fekete lyukba belehulló anyag?


Előre is köszönöm annak aki segítene! ❤️



2020. máj. 11. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Az atomjaink nem csak úgy 'lettek', hanem csillagokban és szupernóvarobbanás közben keletkeztek, majd belénképültek.


2. [link]

keress rá gugliban, én nem tudom, de szerintem fehér törpe, fekete lyukhoz nem elég nagy szerinetem


3. A fekete lyukba belehulló anyag nem sugároz, pontosabban pont annyira sugároz, mint minden más anyag; szerintem értelmetlen a kérdés.

2020. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

Kis kiegészítés az egyes válaszhoz:


1, A csillagok és a bolygórendszereik csillagközi por- és gázfelhők összehúzódásával keletkeznek. Így pedig minden, ami a bolygókon van - így pl mi is - ezekből keletkeztünk. (Az való igaz, hogy egyes elemek szupernovarobbanások során keletkeztek és szóródtak szét, de nem mind.)


2, Először felfújódik vörös óriássá, majd fehér törpe lesz belőle.


3, Szerintem arra gondolhattak, hogy a fekete lyuk körül korong alakban összeállhat az anyag és keringhet a fekete lyuk körül, mielőtt szépen belehull. A keringés a lyukhoz közeli részen gyorsabb, távolabb lassabb, ami surlódást generál. Ezt úgy hívjuk, hogy differenciális rotáció az akkréciós korongban. Ettől lehet fényes izzó az egész.

2020. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Nagy segítség!:)
2020. máj. 12. 13:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Meddig fog kiterjedni a vörös óriássá váló Nap, és mikor várható mindez?
2020. máj. 12. 13:59
 5/5 Mojjo ***** válasza:

Legnagyobb kiterjedésében valahol a Föld és Mars pályája közöttig fog érni. (Közelebb a Földéhez - ha úgy írod, hogy kissé túl fog nyúlni a Föld pályáján, szerintem az is megfelelő.)

A vörös óriássá válása kb 5 milliárd év múlva kezdődik (különböző becslések szerint 4,5 -5,5 milliárd) és jó darabig fog tartani.

2020. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!