Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a kenyeres...

Mit jelentenek ezek a kenyeres közmondások/szólások?

Figyelt kérdés

1.)Lesz még szőlő, lesz még lágy kenyér.

2.)Télen kenyér nélkül, nyáron szűr nélkül útnak nem indulnak.

3.)A kenyér is annál jobb, minél több a szeme

4.)Egy fehér kenyérnél, jobb a kettő.

5.)Régi búzából is válik jó kenyér.

6.)Nem kenyere a beszéd.

7.)Munkát, kenyeret!

8.)Egy szántás egy kenyér, két szántás két kenyér, három szántás három kenyér

9.)Másutt is esznek (fehér) kenyeret

10.)Nem csak kenyérrel él az ember



2020. máj. 11. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyiket nem érted? Teljesen világosak.
2020. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!A szólások és a közmondások olyan mondatok,amik nem szó szerint azt jelentik,amit a mondat szó szerint jelentene,hanem mögöttes értelmük van,emiatt nekem nem teljesen világosak ezek.Ha valamelyiknek tudnám a mögöttes jelentését,akkor azt nem írtam volna ki,ebből adódóan nyilvánvalóan egyiket sem értem(mármint a mögöttes jelentését,hogy mikor és mire szokták mondani.)Örülök,hogy neked világosak,ez esetben kérlek leírnád,hogy mikor mire és milyen körülmények között szokták őket mondani?Nagyon megköszönném,további szép napot!
2020. máj. 11. 17:38
 3/6 chtt ***** válasza:

No és a gugli sem segít? Az elsőre pl. rögtön ilyeneket találtam:

Régi közmondásunk, a „Lesz még szőlő, lesz még lágy kenyér” minden bizonnyal az ínséges időkben született, és abban a reményben fogant, hogy jönnek majd jobb esztendők, amikor nem lesz hiány semmiből. Mert a szőlő lágy kenyérrel a jóllakást, a teljes megelégedettséget jelenítette meg. (első találat) / vagy röviden: Lesz még szőlő, lesz még lágy kenyér. (Lesz még jó dolgunk.) - negyedik találat.

2020. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyik oldalon találtad?Mert elég sokat keresgéltem őket és nem nem segít különben nem írtam volna ki őket,legyetek már kicsit kedvesebbek komolyan arra van a gyk,hogy segítsünk egymásnak nem,hogy kioktassuk egymást..
2020. máj. 11. 18:25
 5/6 chtt ***** válasza:

Így kezdtem: [link]

Nem tudom, a többinél beválik-e.

2020. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát jó.

2: Ne indulj el felkészületlenül sehová.

3: Minél több javat birtokolsz, annál jobb.

4: Ugyanaz.

5: Ne írjunk le valamit/valakit csak azért, mert idősebb, meglephet, mire képes.

6: Ahelyett hogy csak dumálna inkább cselekszik.

7: Ez inkább régi munkásmozgalmi jelszó.

8: Minél többet dolgozol, annál több lesz a látszatja is.

9: Ne higyjük azt, hogy különlegesebbek-jobbak vagyunk másoknál.

10: Néha be kell érni a kevésbé jobbal is.


Szerintem ilyesmit jelentenek.

2020. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!