Egyszerre dobunk fel három érmét. Mi annak a valószínűsége, hogy mindegyiknek ugyanaz az oldala kerül felülre?


2020. máj. 11. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
1/4
2020. máj. 11. 18:21
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Sorold fel az elemi eseményeket:


FFF

FFI

FIF

IFF

IIF

IFI

FII

III


Mennyi az összes eset, amennyit felsoroltunk? 8

Ebből mennyi a kedvező, azaz hány esetben lesz mindegyikek ugyanaz a felső oldala? Hát persze, hogy 2 esetben.


P = kedvező / összes = 2/8 = 1/4

2020. máj. 11. 18:38
 3/3 A kérdező kommentje:
én is ezt gondoltam,csak nem voltam benne biztos,Köszönöm a válaszokat,és a segítségeket is!
2020. máj. 11. 19:03