Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány évesek a Rómeó és Júlia...

Hány évesek a Rómeó és Júlia szereplői?

Figyelt kérdés
Érdekes lenne tudni, hogy hány éves Tybalt, Mercutio, Benvolio és a többiek. Azt tudom, hogy Rómeó 15, Júlia pedig 14 éves, de a többiekről nem találtam semmit. Tudja esetleg valaki? #romeoesjulia #tybalt #mercutio #benvolio #shakespeare #musical #nemtudom #egyebkerdes

#musical ##mercutio ##benvolio ##tybalt ##romeo ##julia ##romeoesjulia ##shakespeare ##legyszi ##hanyevesek
2020. máj. 12. 01:30
 1/2 2*Sü ***** válasza:
66%

Júlia korát azért tudjuk, mert benne van a szövegben:


„CAPULET

Csak azt, amit már mondottam tenéked,

Lányom alig forog a társaságban,

Tizennégy év se múlt fölötte el,

Előbb fonnyadjon el két nyár virága,

Akkor megérik nászra majd a drága.”


Rómeó kora viszont nem derül ki. Feltételezhető – de ez is csak feltételezés –, hogy nem fiatalabb, mint Júlia. Másrészt többször nevezik ifjú Rómeónak, ebből, meg az akkori átlagos életkorból meg feltételezhető, hogy talán nem volt idősebb, mint 20 éves, legalábbis valószínűtlen, hogy abban a korban 20 év felett még valakit ifjúnak neveztek volna. Ha ezekkel a *feltételezésekkel* élünk, akkor is csak annyit tudunk, hogy Rómeó életkora 13 és 20 között volt valahol.


A többi szereplőről sem derül ki az életkoruk.


~ ~ ~


De az biztos, hogy a Rómeó és Júlia nem egy szerelmi történet, hanem két gyerek pár napos futó kalandja, négy halálos áldozattal. ;-)

2020. máj. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

A hashtagek szerepét itt nem értem, a musicalt sem igazán.


A többi szereplő életkorára csak következtetni lehetne, de nagy hibahatárral. Különösen azért, mert nincs elegendő utalás élettörténetükre.

Mondok példát. Valaki kezdő orvos.

Akkor tudjuk, hogy 6+12+6, azaz legalább 24 éves. De lehet 40 is akár.

A darabban nincs semmi olyan, amiből komolyabb következtetéseket lehetne tenni.

Öcs, báty, unokatestvér, pap stb.

2020. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!